Opatovice: první kotel již najel

19. listopad 2002

Opatovická elektrárna dnes zatopila pod prvním kotlem. Občané zejména Hradce Králové tak mají šanci , že se více než týden po havárii ohřejí. Mluvčí elektráren Pavel Hypius ale upozornil, že teplo dorazí ke spotřebitelům nejdříve v podvečer...

V noci na dnešek se podařilo najet první opatovický kotel. Takže od půl šesté je kotel číslo 6 na provozních parametrech a začala z něho dodávka tepla. Pro občany to znamená, že tento zdroj výrazně posílí dodávky tepla v Hradci Králové, kde je ta situace nejhorší pro občany Pardubic a Chrudimi to ynamená, že by dneškem, pokud se nestane měco nepředvídaného, měl skončit ten střídavý režim a teplo by z Teplárny Pardubice mělo jít do Pardubic a Chrudimi trvale.

Opatovická elektrárna - havárie
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.