Oživení v pardubickém Doli klubu

13. únor 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy To nejlepší folk a country
0:00
/
0:00

Jestli něco v posledních týdnech udělalo radost příznivcům folkové, country a trampské muziky v Pardubicích, pak je to nepochybně pohled do programového letáčku Doli klubu.

Jako by se tento letitý klub probudil k životu. Počet koncertů stoupá, častěji se objevují zvučná jména a zdá se, že se i vytvořila zajímavá komunita lidí, kteří pravidelně chodí prakticky na cokoliv. I na neznámé tváře (cynická pozn. autora: což jsou ve folku vlastně skoro všechny).

A protože si málokdo dovede představit, co je za tím práce a úsilí, shánění dotací, lepení plakátů a šití dramaturgie, vzali jsme rozhlasový mikrofon do zákulisí a v tomto pořadu přinášíme rozhovor s neviditelnými protagonisty tohoto klubu Milanem Musilem, Richardem Šillerem a Hankou Fišerovou.

Takovéto úsilí zaslouží pomyslný klobouk dolů, poděkování, uznání a rozhlasovou podporu.

V souvislosti s tímto rozhovorem zazní i písně od řady pardubických kapel: Stopa, Marien, Trdlo, Pouta či od Radka Píďi Bartoše.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová