Pardubice: čtvrteční krajské zastupitelstvo přinese i rozpočet na rok 2003

11. prosinec 2002

Pardubičtí krajští zastupitelé se dnes sejdou na svém letošním posledním společném zasednání. Projednávat budou 25 bodů programu - podle mluvčí kraje Sylvy Zajíčkové přijde na řadu i rozpočet na rok 2003.

Navrhovaný rozpočet je sestaven na reálném základu a jeho objem je téměř s trojnásobný v meziročním srovnání. Jeho celková výše dosahuje více než 1 a půl miliardy korun. Zastupitelé by také měli vzít na vědomí převody organizací v oblasti kultury, sociálních věcí a zdravotnictví z majetku státu do majetku kraje k 1. lednu 2003. Konkrétně do majetku Pardubického kraje v oblasti kultury přejdou okresní muzea v Chrudimi a Vysokém Mýtě. A v oblasti sociální péče sedm příspěvkových organizací a jedna organizační složka státu. Ve zdravotnictví se jedná o převod 18 organizací. Na stolech zastupitelů budou také zprávy o zahraničních vztazích s Prešovským samosprávným krajem a dohoda mezi Pardubickým krajem a regionem Centre.

pardubický kraj
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.