Pardubice: poplatky za odpoady se zvýší

12. prosinec 2002

Pardubáci zaplatí příští rok za odpady o 48 korun více než letos. Zvýšení místního poplatku za svoz odpadu navrhla rada města - pokud ho příští týden schválí zastupitelstvo, přijde po novém roce každému občanovi do schránky složenka na 444 koruny. Pokračuje Drahomíra Bačkorová

Vloni platili pardubáci za svoz odpadu 396 korun. Radnice přitom počítala s tím, že z rozpočtu doplatí 6 milionů. V konečném efektu ale šlo o částku vyšší, protože tento místní poplatek zaplatilo jen 92% lidí.

"Bez dotace města by na jednoho občana vycházela částka 490 korun", podotkl náměstek primátora Jaroslav Deml s tím, že radní navrhli pro občany 444 koruny a na město tak zůstane doplatit 4 miliony. Lidé mohou platit buď složenkou, kterou jim radnice rozešle, nebo osobně na radnici kteréhokoliv městského obvodu bez ohledu na místo jejich bydliště.

odpadkový koš
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.