Pardubické úředníky sledují kamery
Radnice nechala instalovat do šesti kanceláří na oddělení přestupků kamerový systém snímající obraz i zvuk. Záznamy jsou svedeny na jedno centrální místo a chráněny přístupovými kódy před zneužitím. Důvod zavedení kamer vysvětlil vedoucí odboru vnitřních věcí magistrátu Petr Kramář.
"Systém jsme spustili jako preventivní opatření před potenciálním korupčním jednáním v rámci přestupkového řízení, to je primární účel. Sekundární účel je to, že prostě pardubický magistrát chce dát veřejnosti najevo, že nemá co skrývat a že státní správu budeme vykonávat způsobem otevřeným, transparentním."
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
VIDEO: ‚Nepolitizujte si svůj festival.‘ Po Klempířovi diváci ve Strážnici vypískali i ministra Macinku
-
Od světle modré k tmavě červené. Jednoduchá vizualizace ukazuje, jak se otepluje Evropa i Česko
-
Absolutní teplotní rekord je překonaný. Stanice Doksany v Ústeckém kraji naměřila 40,9 stupňů Celsia
-
OBRAZEM: Dámy v krojích a indiáni při verbuňku i diváci ukrytí před sluncem. To byla letošní Strážnice