Pardubický kraj má devítiprocentní nezaměstnanost

10. únor 2003

Pardubický kraj je s devítiprocentní mírou nezaměstnanosti stále ještě pod celostátním průměrem. Na jedno volné místo tak čeká 11 uchazečů o zaměstnání. Zástupce ředitelky úřadu práce Petr Klimpl ovšem dodal, že v následujících měsících dojde k dalšímu propouštění.

"Úřady práce mají v kraji evidováno celkem 16 zaměstnavatelů, kteří budou na začátku roku 2003 propouštět celkem 668 pracovníků. V okrese Pardubice to postihne především pracovníky JHS MODA, KAVONA a OBNOVY. V okrese Ústí nad Orlicí především TESLAMP. V Králíkách, ve Svitavách LITARGO Litomyšl a v okrese Chrudim BOTAS ve Skutči."

úřad práce
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.