Pardubický úřad práce zaevidoval v létě sedm stovek absolventů

1. říjen 2002

Pardubický úřad práce každoročně eviduje zhruba třetinu absolventů středních i vysokých škol. Jen letos v létě prošlo evidencí úřadu na sedm stovek mladých uchazečů o práci. Podle zástupce ředitelky Petra Klimpla mají největší šanci technicky vzdělaní absolventi:

"Velmi dobře shánějí své uplatnění absolventi VŠ, především technického a ekonomického směru. Trošku větší problémy jsou s umístěním absolventů směru humanitního. Ze středoškoláků se velmi dobře uplatňují také absolventi technického směru. Problémy jsou s uplatněním absolventů škol zemědělských, potravinářských, částečně i chemických. V podstatě ale poptávka na trhu práce se mění."

Vývoj nezměstnanosti v Pardubickém kraji od ledna do srpna 2002
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.