Pardubický zastupitel Bajer rezignoval

17. červen 2011

Pardubický zastupitel Miloslav Bajer se vzdal všech svých politických funkcí. Kandidoval za Sdružení pro Pardubice a získal mandát zastupitele na velké i malé radnici. Bajer serveru Deník.cz řekl, že nedokázal skloubit podnikání a práci pro město.

"Několik měsíců jsem si to vyzkoušel, ale v současné době skutečně nemohu sedět na více židlích. A asi každému je jasné, že můj život je především kavárna," uvedl Bajer.

Ve funkci městského zastupitele ho vystřídá první náhradník za Sdružení pro Pardubice Vít Vavřina, který už v minulém období zastupitelem byl. V pátém městské obvodu ho nahradí Petr Beneš.

Bajer tvrdí, že i nadále bude bojovat za to, aby se na třídu Míru "vrátil život". Ulice, kde provozuje svoji kavárnu, je podle něj teď "mrtvá".

Primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice) řekla, že Bajerovo rozhodnutí respektuje a plně jej chápe.

Bajer měl opakovaně problémy s městskou policií, protože parkoval na třídě Míru v nepovolených časech. Vše vyvrcholilo tím, že v lednu najel do strážníka, kterým s ním řešil špatné parkování. Případ řešila policie, ale neobvinila ho. Pardubičtí úředníci nakonec rozhodli, že jde o přestupek proti občanskému soužití. A Bajer musel zaplatit pokutu.

Chcete zasílat novinky každý pracovní den na Váš email?
Zaregistrujte zdarma svoji emailovou adresu:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstviemailem

autor: PAP | zdroj: ČTK
Spustit audio