Páteční Noční linka: Jsme národ stěžovatelů?

24. květen 2024

Jak často se setkáváte se stížnostmi ve vašem životě? Co je podle vás nejčastějším důvodem, proč lidé podávají stížnosti? Můžete si vzpomenout na nějakou nejoriginálnější stížnost, kterou jste slyšeli? Co si myslíte o tom, že „zákazník má vždycky pravdu“?

Jaký je váš osobní postoj k lidem, kteří se často stěžují? Co si myslíte o kultuře stížností ve společnosti? Jakou roli hraje emoce při stížnostech?

Češi jsou národ potížistů a stěžovatelů. Tvrdí to alespoň kanadský průzkum, který fenomén stížností sledoval ve 23 průmyslově vyspělých zemích. Česká republika se umístila na čtvrtém místě, stěžuje si tu prý skoro každý druhý zákazník.

Na vaše příspěvky příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy těší už teď Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.