Páteční Noční Linka: Tohle bych prožil/la ještě jednou!

12. srpen 2022

Kdyby šlo vrátit život jako film, do jakého období vašeho života byste se rádi vrátili a proč? Na jakou etapu svého života rádi vzpomínáte? Jaký milý zážitek z minulosti je stále ve vás a možná vás posiluje i v současnosti?

V titulní písni Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka k filmu Vratné láhve se zpívá: "...Ani k stáru, ani k stáru, ani k stáru, nemám o životě páru, nemám páru,třeba že jsem dosti sečtělý, sečtělý. Až mi tváře zcela zblednou zcela zblednou,
dal bych si ho ještě jednou, ještě jednou, třeba s vámi, třeba s vámi, chcete-li..." Také si někdy říkáte, kdyby to tak šlo zařadit zpátečku alespoň na chvíli a část svého života vrátit zpátky...? Hlavou se každému z nás jistě někdy promítají vzpomínky na určité etapy života. Vybavují se jako film, ve kterém hráli blízcí, kamarádi, přátelé. Do jaké etapy vašeho života byste se vy rádi vrátili a proč?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.