Páteční Noční linka: Vykonávali jste nebo vykonáváte svou práci s láskou?

14. květen 2021

Měli nebo máte svou práci rádi a co na ní úplně nejvíc? To, že něco vytváříte pro druhé, že jste v kontaktu s lidmi? Je pro vás vaše práce i jednou z lásek? Máte ji rádi? Co vám dala a dává?

Lásku můžeme mít i k povolání, profesi, kterou vykonáváme. Někteří ji vystudovali cíleně, aby se mohli konkrétní práci věnovat, jiní se ke své budoucí vytoužené profesi dostali oklikou. Když se někdo své profesi věnuje s láskou, je to určitě znát i ve výsledku.

Poděkoval vám někdy váš zákazník, klient nebo pacient za to, že jste dali do své práce i kus svého srdce? Jsou profese, které si láskyplný přístup přímo žádají - ošetřovatelé, lékaři, sestřičky. Cítili jste z jejich přístupu lásku?

Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900 a zavzpomínejte.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.