Phdr. Miluše Kubíčková CSc.

14. září 2006

Nikdy nebylo tak aktuální zamýšlet se nad ozdravením sociálních vztahů, jako je tomu v současné neklidné době. Impuls k nalezení přiměřeného řešení přinášejí myšlenky o sociální trojčlennosti vyslovené před sto lety Rudolfem Steinerem, zakladatelem duchovní vědy anthroposofie. Pokud se vám tyto věty zdají příliš složité, nechte si je vysvětlit od Phdr. Miluše Kubíčkové CSc. - emeritní docentky, pedagožky a socioložky. V návaznosti na studium anthroposofie se v současné době aktivně zúčastňuje kurzů eurytmie pro obnovu životních sil. Je předsedkyní sdružení Zdravý životní styl. Do pořadu Máme hosty ji pozvala moderátorka Jitka Slezáková. Čtvrtek 14.9. po 10 hodině.

autor: jsl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...