Věk: ročník 1969
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje…
Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002.
Pracovní náplň: Kromě vysílání jsem autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím.
Všechny články
-
Staří koně si nezaslouží jatka. Co dobrého mohou chovateli přinést? A jak se o ně starat?
Staří a nemocní lidé potřebují lásku, péči, teplo a vhodnou stravu, stejně jako všichni živí tvorové, včetně koní. Právě o přestárlé koně pečuje Soňa Navrátilová.
-
Včely řepku milují. Takový med je skvělý, tvrdí včelař ze Sobětuch
I kdybyste dali před úl kbelík s medem, včely stejně poletí na řepku. To jsou zkušenosti předsedy chrudimských včelařů Marcela Gregora. A proč včelám řepka tak chutná?
-
Připravte si domácí bylinkový sirup. Je léčivý a výborně chutná
Účinky sirupu závisí na použitých bylinách. Pokud máte na zahradě meduňku, dobromysl nebo si doma pěstujete rýmovník, můžete výrobu sirupů vyzkoušet.
-
Čechům chybí vláknina a přebývají uzeniny. To nahrává rakovině tlustého střeva
Karcinom tlustého střeva se vyskytuje v naší populaci velmi často. Ve výskytu zaujímáme přední příčky na světě. Tento druh rakoviny hrozí jak mužům, tak ženám.
-
Jak učit lépe a poutavě? Napoví Rodinný festival v Přelouči
Jak vyučovat tak, aby se děti i učitelé těšili do školy? Co nového se dá přinést do hodin, aby se škola stala hrou? Spolek Spokojení lišáci usiluje o renesanci ve školství.
-
Proč pěstovat okurky s oporou? Zbavíte se dvou problémů najednou
Polovina května je časem sázení okurek. V módě je výsadba za pomoci tzv. vertiko systému. Jednoduše řečeno se jedná o okurky na opoře, po které se pnou podobně jako víno.
-
Český květen je rarita. Pro zbytek Evropy platí máj
Věděli jste, že název měsíce máj je odvozený z latinského maius? Jedná se o měsíc bohyně Maiy, která je spojovaná se zemí, mateřstvím a růstem.
-
Úspěšná módní firma šije pro malé lidičky. Vybudovala ji matka s dcerou
Helena Hůrková je spolumajitelkou pardubické značky Věcičky pro malé lidičky. Firmu vede se svou maminkou, která si plní svůj životní sen.
-
I z nejlepšího hovězího může být podrážka. Jak se při výběru masa na gril nespálit?
Který druh masa lze doporučit na grilování? V Radioporadně jsme se zeptali mladého farmáře z Osic Jakuba Erlera.
-
Venkovní žaluzie a rolety sníží teplotu až o 8 stupňů. Klimatizaci možná nebudete potřebovat
Stínicí technika v posledních letech prožívá doslova revoluci. Na trhu jsou nejrůznější druhy žaluzií, látkových rolet, markýz i pergol.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »