Věk: ročník 1969
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje…
Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002.
Pracovní náplň: Kromě vysílání jsem autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím.
Všechny články
-
Neodhánějte divoké včely ze zahrady. Jsou nenahraditelné, včetně nemotorných čmeláků
V přírodě je mnoho druhů včel a jen jedním z nich je včela medonosná. Ty ostatní mají ale také velký význam. Opylují třeba rostliny, které včela medonosná opylovat neumí.
-
Běhání po venku je pro malé děti nezbytné. Hromadou hraček se nahradit nedá
Dětem chybí obyčejné běhání po venku. Přitom pobyt na čerstvém vzduchu je pro dětský organismus nezbytný, ať už se jedná o fyzickou, tak psychickou stránku osobnosti.
-
Břízolit se vrací. Fasáda vydrží roky, plísním nechutná
Škrábané omítky na fasádách byly dříve velmi populární. Odborník Miroslav Trojan ze společnosti Saint-Gobain Weber sleduje v poslední době zvýšený zájem o tyto omítky.
-
Do velikonoční nádivky nejen kopřiva. Vyzkoušejte bršlici, popenec a divoké česneky
Velikonoce na vás dýchnou i ve Stěžerách u Hradce Králové, kde najdete zajímavý zoo park. Jsou tam v očekávání prvních jarních mláďat.
-
I tropická strelície vykvete v českých podmínkách. Má ale jeden zásadní požadavek
Strelície královská připomíná tvarem květu exotického ptáka. Této pestrobarevné rostlině se daří v tropických oblastech, ale dá se pěstovat i u nás.
-
Genová terapie dá zrakově postiženým naději znovu spatřit svět
Genová terapie dává reálnou naději zrakově postiženým lidem, konkrétně těm, kteří trpí vrozeným onemocněním očního pozadí.
-
Báječní hosté ze studia Laik při Východočeském divadle Pardubice v Klubu Rádia Junior
Letos si připomínáme 80 let od ukončení druhé světové války. Při této příležitosti uvádí Studio Laik v pardubickém divadle novou hru.
-
Genetické vyšetření jako prevence pro budoucí generace. Rodokmen hodně napoví
Proč by měl vážně nemocný člověk jít na genetické vyšetření? K čemu mohou posloužit výsledky? Odpověď jsme hledali u primáře oddělení lékařské genetiky Martina Schwarze.
-
Startuje pstruhová sezóna. Novinkou je prodloužení doby chytání
Rybáři se připravují na sezónu pstruhů a dalších minidravců. 16. dubna začíná pstruhová sezóna, proto bývá v tento den v řekách více rybářů než ryb.
-
Nesnášíte lepek? Pozor! Může být i v čokoládě. Hlídejte si složení potravin
Celiakie je autoimunitní onemocnění.Tělo nesnáší lepek, na který je ale česká kuchyně velmi bohatá. Knedlíky, pečivo nebo těstoviny máme na talíři většinou každý den.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »