Věk: ročník 1969
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje…
Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002.
Pracovní náplň: Kromě vysílání jsem autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím.
Všechny články
-
Ostříhat hortenzie na ježka? To nikdy nezkoušejte. Nevykvetly by
Ne všem rostlinám prospívá střih na ježka. Například na velkokvěté hortenzie se musí velmi opatrně.
-
Monika začala z nudy vařit marmelády a teď má úspěšnou firmu. Vyzkoušejte její recept na panna cottu
Šikovná Monika Kořínková vaří a peče různé dobroty. Recepty hledá i na svých cestách po světě. Nám prozradila, jak si připravit lahodnou malinovou panna cottu.
-
Slupky z citrusů nemusí končit v odpadkovém koši. Vyrobte si přírodní vitamín C
Zimní měsíce jsou ve znamení velké spotřeby citrusů. Hlavně citróny, které nejsou chemicky ošetřené, mohou prospět našemu zdraví a podpořit imunitní systém.
-
Děti připoutané k počítačům potřebují umělé slzy. Jak ulevit unaveným očím?
Se syndromem suchého oka se potýkají starší lidé. Je to dané opotřebením. Ale v posledních měsících si na vysušené oči, které pálí a řežou, stěžují i děti a dospívající.
-
Jak se zbavit mechu na střeše? Proč vybrat plech, betonovou, nebo pálenou tašku?
Střešní krytiny se dnes vyrábějí z různých materiálů, v různých tvarových modifikacích. Ať už se jedná o pálené tašky, betonové tašky, plechové krytiny nebo dokonce plasty.
-
Proč někteří muži neustojí život v rodině s autistou? Na vině může být žena
Poruchy autistického spektra mají mnoho podob, od těch lehkých, až po děti, které jsou natolik odlišné, že rodina musí skutečně napnout všechny síly, aby situaci zvládla.
-
Běžkaři zaplavili Orlické hory. Náčelník horské služby radí, jak si pobyt užít
V neděli bylo počasí, že by psa nevyhnal. Přesto byly Orlické hory plné návštěvníků, lačných nadýchnout se čerstvého vzduchu. Většina z nich zamířila na Šerlich.
-
Za dlouhověkost netopýři možná vděčí i zimnímu spánku, vysvětluje přírodovědec
Přírodovědec a cestovatele Vladimír Lemberk vyráží za přírodou do celého světa. Co všechno už viděl a zažil?
-
Co je pro jelena největší lahůdka? Ptali jsme se na jedné z největších zámeckých farem u nás
Chov jelenů není pro farmáře začátečníky. Ale pokud se chcete do něčeho takového pustit, poradí vám majitelé zámku Nové Hrady u Litomyšle – manželé Magda a Petr Kučerovi.
-
Do přírody s respektem: nebuďte netopýry, nekrmte nutrie, uklízejte si po sobě
Víte, který živočich na území České republiky má nejmohutnější zuby? Je to bobr, a také nutrie. A právě na nutrie upozornil přírodovědec a cestovatel Vladimír Lemberk.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »