Věk: ročník 1969
Proč jste si vybrala práci právě v rozhlase? Protože mě příroda obdarovala schopností komunikovat s lidmi a navíc mám – pokud mohu sama sebe posoudit – poměrně optimistickou povahu. Snad to funguje…
Dosavadní kariéra: Pedagogická fakulta mi dala hlavně jazykové a hudební vzdělání. Krásná byla práce s dětmi na Základní umělecké škole. Také působení v soukromém rádiu hned po revoluci pro mě bylo velkým poučením. A jak to v naší profesi bývá, s přibývajícími zkušenostmi jsem si dovolila ucházet se o práci v rozhlase. V tom pardubickém působím od jeho vzniku v roce 2002.
Pracovní náplň: Kromě vysílání jsem autorkou několika rubrik, což osvěžuje mou pracovní náplň. Komu se podaří vystoupat až k hodinám pardubického zámku, sledovat výrobu bonbónu z rakytníku nebo si pravidelně dávat rande s herečkou Pavlínou Filipovskou, či spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
Zájmy a záliby: Možná to zní omšele, ale mám to štěstí, že moje práce patří mezi mé velké koníčky. Proto v ní trávím poměrně dost času. Ale ne tolik, abych si neudělala čas na rodinu, přátele a „můj“ les, kam tak ráda chodím.
Všechny články
-
Neomlouvejte zbytečně děti z hodin tělocviku, apeluje na rodiče trenér z Chrudimi
Dopoledne učí na Základní škole, odpoledne trénuje bojová umění. Richard Alexa tedy může srovnávat pohybové výkony dětí na běžné základní škole a ve výběrovém kroužku.
-
V obcích se objevují mlékomaty, masomaty i brambormaty. Statkářka si nápad pochvaluje
Statkářka Věra Bulvová hospodaří na statku z 19. století v Makově u Litomyšle. Přes všechny nesnáze, které podnikání v zemědělství přináší, je úspěšná.
-
Jana Teklová s mladými publicisty z časopisu Čáslák v Klubu Rádia Junior
Jak vzniká dobrý časopis? Své zkušenosti předá speciální pedagožka Jana Teklová s dětmi, se kterými tvoří časopis Čáslák. O čem je? Moderuje Jitka Slezáková.
-
Za každou třetí mrtvici může srdce. Pardubičtí specialisté tomu umí předejít drobným zákrokem
Cévní mozková příhoda, lidově mrtvice, je náhlá porucha krevního oběhu mozku. Toto onemocnění je druhou nejčastější příčinou úmrtí na světě.
-
Dají se brambory vypěstovat ze semínka? Novinku můžete vyzkoušet i v květináči
Brambory se odjakživa sázejí. Ale pokud byste si chtěli v zahradničení zaexperimentovat, zkuste si brambory naset.
-
Tipy na víkend: severské filmy v Chrudimi a Litomyšli, oslavy umění v Pardubicích
Kam o víkendu? V Chrudim se můžete vydat díky přednášce na Jamajku. V Pardubicích bude naposledy ke zhlédnutí výstava Dotek starých časů.
-
Nálev z jehličnanů je lahodný a plný vitamínu. Příprava nemůže být jednodušší
Jehličnany jsou pro bylinkáře v zimě nejpřitažlivější. Léčivé jsou šišky, kůra, pryskyřice i jehličí.
-
Je třeba rozlišovat astronauty a vesmírné turisty, říká popularizátor Halousek
O tom, co bude nebo nebude ve vesmíru, dnes rozhoduje několik světově proslulých miliardářů. A od toho se odvíjí i možnosti letů do vesmíru.
-
Ryby musí v lednu zalehnout. Mráz jim svědčí. Otázkou je, zda bude dostatečný
Co dělají členové Českého rybářského svazu v lednu? Proč je potřeba, aby v tomto měsíci řádně mrzlo a proč se prosekávají díry do ledu?
-
Co je pro kočku lepší? Maso od řezníka, nebo kapsička? A co vyjde levněji?
Co kočka, to jiná chuť. Každý chovatel by měl ale vědět, že přirozenou stravou koček je maso.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »