Plechoví miláčci na čtyřech kolech
Magazín hobby se na měsíc srpen oblékl do chalupářského kabátu. Co to znamená? Máme pro vás poklady z rozhlasového archívu, které nám připomenou 80. léta minulého století.
V cyklu Chalupáři rozebírají známé osobnosti té doby nejrůznější témata. Na téma žárlivost, výchova dětí, ráno, umění dávat a brát či vztah k autům improvizují: výtvarník Adolf Born, spisovatel Ivan Vyskočil, doktor Miroslav Plzák, hudebník Ilja Hurník a režisér Zdeněk Podskalský. Pořadem provázejí Jitka Slezáková a Martin Stratílek.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.