Plošináři Zlaté přilby se dostali do finále

6. září 2012

Pardubičtí plochodrážníci i po komplikacích se sestavou zvládli důležité poslední kolo extraligy a zajistili si postup do dvoučlenného finále. Tam se o titul utkají s Olympem Praha.

Tým Zlaté přilby Pardubice to dokázal, i přes nelehkou situaci v sestavě se Východočeši probili do finále. Ale bylo to hodně napínavé, závod s týmem DaK Moto skončil 46:44.

Velkým problémem pro pardubické manažery bylo dát dohromady sestavu, resp. zahraniční posilu. Nejprve to v pondělí vypadalo, že pojede Dán Lasse Bjerre, ten se ale zranil, a tak nastalo další kolo telefonování a vyjednávání. Nakonec do Pardubic přijel tým posílit Polák Stanislaw Burza a odvedl velmi solidní výkon.

Velkými oporami týmu se tentokrát ukázali jako už několikrát bratři Drymlové, kteří dohromady vybojovali 23 bodů. O mistrovský titul si to tak rozdají Pardubice s Olympem.

autor: gut
Spustit audio