Polička: ve městě bude jezdit MHD
V Poličce bude jezdit městská hromadná doprava. Minibus soukromé firmy bude tamní obyvatele vozit nejen po městě, ale také do přilehlých obcí - Modřece, Lezníku a Stříteže. Jak Českému rozhlasu sdělil tiskový mluvčí poličské radnice, provozování městské dopravy by mělo dotovat město.
"Předpokládáme, že by se jednalo asi o částku 26 tisíc korun měsíčně. Po třech měsících zkušebního provozu bychom chtěli toto s firmou vyhodnotit. Za předpokladu, že o to bude potom zájem a město zjistí, že ta jeho spoluúčast není tak vysoká, tak samozřejmě bychom chtěli zastupitelstvu navrhnout pokračování tady v tomto a doplnění finančního rozpočtu."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ŽIVĚ: Jílek při olympijské premiéře bojuje o medaili. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Bití páskem, urážky a nadávky. Za 20 let týrání manželky a tří dětí dostal muž 6,5 roku vězení
-
Sedl mi sníh, sedl mi terén, sedla mi trať, těší Maděrovou. Na oslovení ‚olympijská vítězka‘ si zvyká
-
SPD, a hlavně Motoristé po boku ANO ztrácí podporu, ukazuje model Kantaru. Nejvíce narostli Starostové