Pondělní Noční linka: Proč jsem na světě rád

31. květen 2021

Téma dnešní Noční linky nám poslala z dalekého Vancouveru paní Mirka. Znáte odpověď na otázku, proč jste na světě rádi? Co vám dělá v životě radost? Je to vaše rodina, přátelé? Máte radost z toho, že jste mohli díky své práci přispět něčím, co vás naplňovalo po celý život? Radujete se z přírody, která je všude kolem vás? Případně je to úplně něco jiného, co to je?

Radost je příjemná emoce, vznikající v reakci na úspěch či zisk u jednodušších, emocí schopných tvorů, a na prožitek čisté lásky a sounáležitosti u těch na vyšší úrovni. Slabší formou radosti je spokojenost, silnější je extáze. Trvalejší a intenzivní forma radosti je pocit štěstí. Radost je často doprovázena úsměvem nebo smíchem. Tělesnými projevy radosti je zvýšení srdečního tepu a krevního tlaku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová