Pozvánka: Gádžové jdou do nebe, aneb Comedy Ghetto

4. září 2021

V pondělí 6. září můžete vidět v Městské knihovně Praha představení oceňovaného divadelníka a filmaře Jiřího Havelky Gádžové jdou do nebe, s podtitulem Comedy Ghetto. V Praze se představení uskuteční v rámci světového romského festivalu Khamoro.

Gádžové jdou do nebe je představení inspirované výstupy stand up komiků. Na jeho přípravě se podílel celý herecký tým divadla Husa na provázku, těšit se můžeme na výkony Dalibora Buše, Dušana Hřebíčka, aj. Z řad Romů v představení hrají například Pavlína Matiová, David Tišer či Kristýna Richterová.

130minutová inscenace měla premiéru v květnu loňského roku. Některé ze stand-upů si dokonce herci psali sami.

Gádžové jdou do nebe se zabývá otázkou majoritního a minoritního života, rasismu a předsudky, proto bylo zařazeno do programu mezinárodního festivalu Khamoro. Představení je nabité emocemi – scény umí nejenom rozesmát, ale i rozesmutnit.

Představení Gádžové jdou do nebe se odehraje 6. září od 18 hodin v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová