Praha: třetí demonstrace zemědělců

4. prosinec 2002

Již třetí letošní demonstrace zemědělců v Praze skončila krátce před polednem. Téměř 10 tisíc rolníků přijelo protestovat proti nerovným podmínkám našeho vstupu do EU i proti nízkým výkupním cenám. Ačkoli zemědělci zanechali před budovou ministerstva zemědělství hromady brambor, jablek a slámy, hodnotí poličský soukromý rolník Jiří Navrátil organizaci i průběh dnešní akci kladně...

Já si myslím, že zemědělství nemá příliš silné formy k tomu, aby si vyjednali lepší pozici před vstupem do Evropské unie. Na žádnou z nich nereagoval ani náš pan ministr, ani parlament, ani vláda. Či-li tato demonstrace je zákonným vyvrcholeníém všech těch předcházejících kroků a nebude zřejmě ani posledním. V příštím týdnu v pondělí a v úterý zasadá představenstva agrárních komor, kde se určitě vyhodnotí celá tato akce a stanoví se další kroky a postupy jak se bude pokračovat.

demonstrace zemědělců
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.