Quazi Delict se probouzí a vydává CD projektu Mythematica

17. září 2009

Širé moře, okolo vás jedna velká prázdnota, v dáli tušíte hejno racků, jinak andělské ticho, slunce pálí a vaše loďka se jen tak lehce kýve do rytmu, který udávají vlny.I takovéhle představy můžete mít při poslechu nádherné ambientní hudby projektu Mythematica, jehož vydáním se z tříleté hybernace probudil label Quazi Delict.

Vydavatelství shodou okolností letos slaví deset let své činnosti a narozeninová party proběhne 8. října v Paláci Akropolis. Na hlavní scéně se objeví Bratři Orffové, nevšední zážitek zaručuje i ambientní show Floexe a Líby, kteří dají zvukovou podobu němému filmu Orlakovy ruce. A ještě k té Mythematice. Jde o projekt hudebníka a výtvarníka Daniela Špačka. Na jeho debutovém albu hostují zpěvačka Linda Hammelová, kterou jste slyšeli v písni Tout Le Monde Aime L'air, kytary do několika písní nahrál Zdeněk Bína. Nechybí ani Danielův bratr Ondřej, který v písni Vítám vás hraje na akordeon. Právě tahle píseň je vrcholem celého alba - Špaček si zde umě pohrál se slavným motivem Zdeňka Lukáše z filmu "Kulový blesk. Čistá krása.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.