Rakovnicko postihla epidemie chřipky, nemocnice má zákaz návštěv
Stav chřipkové epidemie vyhlásili dnes hygienici na Rakovnicku. Počet nemocných tu už během týdne překročil epidemický práh a k dnešku nemoc postihla 2529 lidí v přepočtu na 100.000 obyvatel. Hygienici dnes zakázali návštěvy v rakovnické nemocnici, domovy důchodců a ústavy sociální péče však zatím nechali otevřené.
Nejvíce chřipka postihuje školní mládež a předškoláky. Na Rakovnicku je k dnešku 6263 nemocných dětí od šesti do 14 let na 100.000 školáků. Proti minulému týdnu je to sice o 15 procent méně, přesto dvakrát více, než mezi předškoláky, a třikrát více, než mezi dospělými.
Z měst okresu pak v nemocnosti vede Nové Strašecí. Do základní speciální školy nyní dochází jen polovina žáků, ostatní leží doma s chřipkovým onemocněním. O chřipkových prázdninách tu však zatím neuvažují, i při jejich vyhlášení by totiž museli zajistit chod školní družiny a jídelny. Hygienici zatím nedokáží říct, zda nemocnost na Rakovnicku dosáhla už svého vrcholu.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Kdo chce zrušit Benešovy dekrety? ‚Téma žije díky společenskému traumatu,‘ míní analytik
-
ONLINE: Země na Blízkém východě hlásí další íránské údery. Na kuvajtské letiště zaútočily drony
-
Dokáže Trump domýšlet širší důsledky? Připravenost Íránu zasít chaos mohl podcenit, míní analytik
-
Made in China už neznačí špatnou kvalitu. Desetiletka udělala z Číny špičku v pokročilých technologiích