Rekonstrukce Plaveckého areálu se protáhne

30. říjen 2002

Plavecký areál v Pardubicích bude pravděpodobně v provozu až po novém roce. Bazén je od září uzavřen kvůli rekonstrukci prosklené východní stěny a sociálního zařízení. Veřejnost i sportovní plavci, skokani do vody , potápěči či akvabely tedy budou ještě dva měsíce bez možnosti tréninku - částečně zprovozněn by měl být pouze dětský výukový bazén. Vedoucí investičního odboru magistrátu změnil původní odhad, že se provoz částečně obnoví i v 50-ti metrovém bazénu:

"Já si myslím, že to půjde těžko, protože jestliže byla odhalena celá východní stěna, dochází tam k doplnění ocelových konstrukcí, dávají se tam nové stěny, nové zasklení. Jediný termín, který máme je 10.12., o který se můžeme opřít, ale následně bude muset přijít celková očista vlastního bazénu, protože potom tryskání a po všem tam drobné části zalétají a voda bude zkaženo, bude se to muset vše odsát, očistit důkladně. Myslím si, že veřejnost může počítat s provozem od Nového roku."

plavecký areál
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.