Rekonstrukce silnice I. třídy zkomplikuje dopravu v České Třebové

17. únor 2003

Plánovaná rekonstrukce zcela uzavře silnici první třídy mezi Litomyšlí a Svitavami. Veškerá doprava bude odkloněna na objízdnou trasu. Kudy ale povede není zatím rozhodnuto. Jedna z variant stanovuje trasu přes Českou Třebovou, ta je ale podle vedoucího odboru dopravy tamního úřadu Miroslava Cinka již dnes na hranici dopravního kolapsu....

"Znamená to zatížení intenzity dopravy zhruba o 3.000 nákladních vozidel za 24 hodin, díky tomu už jsou navženy 2 objízdné trasy. První objízdná trasa pracovně nazvaná "jižní", je trasovaná přes Poličku, druhá takzvaná "severní" přes Českou Třebovou. To znamená přes jeden směr by měl jezdit přes Poličku, druhý směr od Moravské Třebové směrem na Hradec Králové přes Českou Třebovou."

Česká Třebová - náměstí
autor: FLY
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.