Rodiče mají hodnotit celoroční úsilí dětí
Rodiče by měli hodnotit celoroční úsilí svých dětí - ne samotné známky na vysvědčení- tvrdí odborníci. Ze zítřejšího dne, kdy žáci dostanou vysvědčení, mohou mít některé děti velké obavy. Situaci pak řeší například útěkem či odhodláním k sebevraždě. Podle ředitele pardubické pedagogicko-psychologické poradny Jiřího Knolla by rodiče takovým případům měli předcházet.
"Určitě je to událost, je to takový předěl, kdy dítě ukončilo nějakou etapu svého vzdělávání. Určitě to dítě nebude brát na lehkou váhu, pokud se nám toto podaří, abychom jsme u dítěte vzbudili pocit, že je to něco malinko výjimečného, že se na to všicni těšíme, že o tom budeme hovořit. Myslím si, že i to je prevence jak předejít tomu, aby dítě neudělalo něco neuváženého."
Nejposlouchanější
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Oceán červeno-žlutého veselí. Španělé slaví titul, neúspěch Messiho i malost Trumpa
-
Šestkrát méně než loni. Žadatelé o rekvalifikace se častěji setkávají s odmítnutím od Úřadu práce
-
Šachistka prezidentkou? Maďarský premiér požádá šampionku Polgárovou, aby se ujala funkce
-
Ceny pohonných hmot mohou růst o několik korun, varuje analytik. Opětovné zavedení stropu nevylučuje