Rolničky cestují časom

9. duben 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Slovenská skupina Rolničky

Bratislavská skupina Rolničky jsou "Brontosauři" slovenského folku, za bezmála třicet let existence si svými melodickými chytrými písněmi z dílny kapelníka Dušana Franců získali srdce mnohých posluchačů.

A to nejen doma, vlastně jako jedna z mála slovenských žánrových kapel se pravidelně objevují i na českých folkových festivalech. Kuriózní na tom je, že stále jde více o partu přátel, kteří spolu jen tak brnkají, něž o nějakou ambiciózní skupinu, která by muziku brala vážně.

Alba natáčejí ve sklepě u kapelníka a i vydavatelská či propagační činnost trošku nápadně připomíná utajený partyzánský odboj. Nové album se jmenuje Cesta časom a je pátou řadovkou této pozoruhodné skupiny.

Dále se v tomto pořadu budeme věnovat zprávě o avízovaném ukončení činnosti legendární první folkové kapely Spirituál kvintetu a pozveme se na benefiční Koncert pro Ditu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.