Rolničky cestují časom

9. duben 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Slovenská skupina Rolničky

Bratislavská skupina Rolničky jsou "Brontosauři" slovenského folku, za bezmála třicet let existence si svými melodickými chytrými písněmi z dílny kapelníka Dušana Franců získali srdce mnohých posluchačů.

A to nejen doma, vlastně jako jedna z mála slovenských žánrových kapel se pravidelně objevují i na českých folkových festivalech. Kuriózní na tom je, že stále jde více o partu přátel, kteří spolu jen tak brnkají, něž o nějakou ambiciózní skupinu, která by muziku brala vážně.

Alba natáčejí ve sklepě u kapelníka a i vydavatelská či propagační činnost trošku nápadně připomíná utajený partyzánský odboj. Nové album se jmenuje Cesta časom a je pátou řadovkou této pozoruhodné skupiny.

Dále se v tomto pořadu budeme věnovat zprávě o avízovaném ukončení činnosti legendární první folkové kapely Spirituál kvintetu a pozveme se na benefiční Koncert pro Ditu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?