Ronal dostal v Pardubicích zelenou

18. září 2002

Ronal vyroste s největší pravděpodobností v Pardubicích. Na tamním krajském úřadě totiž bez připomínek proběhlo posouzení vlivu stavby na životní prostředí - tak zvaná EIA. Ronal chtěl původně svou továrnu na výrobu litých kol stavět v Hradci Králové - proti výstavbě se zásadně protestovali občané. Náměstek pardubického primátora Michal Koláček věří, že šance města jsou po projednání EIA vysoké:

"Všechno probíhalo velmi hladce, až musím říct, že zástupkyně Ministerstva životního prostředí prohlásila, že takhle hladké projednávání snad ještě nezažila. Takže očekáváme, že výsledek z MŽP bude kladný, posudek, který tam byl čten, tak vyzněl kladně. Jsou tam samozřejmě nějaké podmínky pro firmu Ronal, pro výstavbu a potom pro monitoring životního prostředí, ale všechno je splnitelné, takže podle mého názoru nic nebrání tomu, aby vyjádření bylo kladné, aby firma Ronal požádala o územní rozhodnutí na lokalitu ve Starých Čívicích."

plán výstavby ronalu v hradci králové
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.