Rotariánský kalendář pomohl dětem z Veské

30. květen 2014
Kalendář Veská 2012

Rotary club Pardubice na začátku dubna završil unikátní charitativní projekt.

Společně s významnými fotografy z Pardubického kraje připravil velký nástěnný kalendář 2012 pro Dětské centrum Veská u Pardubic. Od září 2011 členové klubu kalendář prodávali firmám i jednotlivcům. Výtěžek z prodeje je určen na vybavení nových bytů v Dětském centru Veská.

Celková získaná částka z prodeje charitativního kalendáře nakonec předčila očekávání všech zúčastněných. Pardubičtí rotariáni mohli společně s primátorkou Pardubic Štěpánkou Fraňkovou a vícehejtmanem Romanem Línkem předat šek na částku 330 000,- Kč.

Konkrétní využití získaných prostředků vysvětluje ředitelka centra MUDr. Drahomíra Peřinová:

V našem centru poskytujeme komplexní péči znevýhodněným dětem - a to těm nejmenším už od novorozeneckého věku. Některé z dětí mají zdravotní či mentální handicap, některé jsou bez rodinného zázemí z nejrůznějších důvodů. Ve Veské jim poskytujeme komplexní péči a v maximální míře se snažíme nahradit jim skutečnou rodinu. Podle doporučení UNICEFU by se naše prostory měly co nejvíce blížit vybavení klasického rodinného bytu. A právě na toto vybavení použijeme prostředky, které pro nás získali pardubičtí rotariáni“.

Drahomíra Peřinová přebírá šek na 330 tisíc korun

A jak rotariánský kalendář pro rok 2012 vypadal? Na jednotlivých listech kalendáře jsou v krásných momentkách zachyceny děti z Dětského centra, každý list patří jednomu fotografovi. Autor myšlenky – nastupující prezident Rotary clubu Pardubice Štěpán Bartoš vysvětluje:

„Myšlenka nafocení dětí pro kalendář všechny zúčastněné fotografy oslovila. Fotili jsme bez nároku na honorář a s velkým nadšením. Líbí se mi systém prodeje. Firmy i jednotlivci si mohli kalendář pořídit jako reklamní předmět a uplatnit ho v účetnictví. Při vánočním obdarovávání obchodních partnerů se tak mohli místo obligátní „lahve vína“ pochlubit tím, že podpořili velký benefiční projekt našeho klubu“.

Reportáž na předávání šeku ve Veské natočila Naďa Kubínková.