Rozcvička pro mozek i játra. Vědomostní kvízy u piva jsou fenomén

27. květen 2022

Posezení v baru nebo restauraci dostává pro tisíce lidí v celé republice nový rozměr, a to když jdou na vědomostní hospodský kvíz. Spojení příjemného setkání s přáteli a trénování paměti a znalostí na kvízech je stále populárnější.

Na úspěch potřebujete všeobecný přehled, zároveň ale i velmi konkrétní a detailní znalosti z jednotlivých oblastí. Případně někdy stačí dávka štěstí a správný tip. V každém hospodském kvízu se během pěti kol vystřídá deset různých témat. Od aktuálních událostí, přes přírodní vědy, zeměpis nebo literaturu až po hudbu.

„Oblíbené bývají otázky doplněné ilustračními obrázky, méně populární pak jsou třeba dotazy na konkrétní historické letopočty,“ říká moderátor pardubicých kvízů Radek Kramařík.

Jaká má hospodský kvíz pravidla? Jak probíhá kvízový večer? A jaké typy kvízových otázek soutěžní týmy dostávají? Poslechněte si celý seriál.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.