Rozcvička pro mozek i játra. Vědomostní kvízy u piva jsou fenomén

27. květen 2022

Posezení v baru nebo restauraci dostává pro tisíce lidí v celé republice nový rozměr, a to když jdou na vědomostní hospodský kvíz. Spojení příjemného setkání s přáteli a trénování paměti a znalostí na kvízech je stále populárnější.

Na úspěch potřebujete všeobecný přehled, zároveň ale i velmi konkrétní a detailní znalosti z jednotlivých oblastí. Případně někdy stačí dávka štěstí a správný tip. V každém hospodském kvízu se během pěti kol vystřídá deset různých témat. Od aktuálních událostí, přes přírodní vědy, zeměpis nebo literaturu až po hudbu.

„Oblíbené bývají otázky doplněné ilustračními obrázky, méně populární pak jsou třeba dotazy na konkrétní historické letopočty,“ říká moderátor pardubicých kvízů Radek Kramařík.

Jaká má hospodský kvíz pravidla? Jak probíhá kvízový večer? A jaké typy kvízových otázek soutěžní týmy dostávají? Poslechněte si celý seriál.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová