Rozhovor - Marek Eben

30. říjen 2008

Rozhovor jsem natočil ve středu 22.10. ve Švandově divadle před druhým křtem aktuálního alba Chlebíčky. Samotné interview se odehrávala ve velmi přátelské duchu, vtipnějšího a pohotovějšího vypravěče jsem si vybrat snad ani nemohl. Pokud ale čekáte otázky na soukromí, na moderování nebo na Stardance, tak vás musím zklamat. Neon je hudební magazín a tudíž jsme drbali hlavně o Chlebíčkách, o tom, jak si společně s bratry vybírají hosty na svoje alba, kde Marek hledá inspirace pro svoje texty a také o zvýšené koncertní aktivitě Bratrů Ebenů.

Povedený byl i následný koncert, na kterém Kryštofa, Marka a Davida doplnila už tradiční sestava hudebníků vypůjčená z ETC a také kontrabasista Jaromír Honzák. Pilířem křtu byly pochopitelně čerstvé písně jako Chlebíčky, Folkloreček nebo Houston, ale došlo i na několik ukázek ze starších alb. To vše v naprosto přesvědčivé koncertní podobě. Nechyběla ani celá řada fórů a více či méně známých historek.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.