Seznam rušených pošt v kraji: V Chrudimi zavřou tři ze čtyř poboček
Česká pošta dnes zveřejnila seznam poboček, které chce od 1. července zrušit kvůli úsporám. Má jich být celkem 300. O pobočky přijdou i menší města v Pardubickém kraji, například Chrudim přijde o tři ze čtyř poboček.
Starosta Chrudimi František Pilný (ANO) plán rušení pošt označil za nehoráznost, vadí mu, že uzavření poboček s městem nikdo neprojednal a hlavně si nedokáže představit, že by jediná pošta dokázala všechny klienty zvládnout bez nějaké delší čekací doby a front.
V Pardubickém kraji končí 17 poboček
Kromě Chrudimi přijdou o 7 poboček Pardubice, o 3 Ústí nad Orlicí, 2 zavře pošta ve Svitavách, jednu v České Třebové i Hlinsku.
Rušit se mají pobočky ve 115 městech. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) budou zástupci pošty jednat s každým starostou obce, které se tato změna dotkne. A pokud by narazili na nějaké zásadní problémy, může se tento seznam ještě změnit. Vláda by měla rušení poštovních poboček projednávat příští týden. Hlavní cíl tohoto opatření má být úspora a snížení ztráty České pošty, která za loňský rok byla jedna a půl miliardy korun.
Podívejte se na kompletní seznam rušených poboček v Pardubickém kraji:
- Pardubice
Dražkovice, Komenského 56, generála Svobody 77, náměstí Dukelských hrdinů 2233, Jana Zajíce 983, Jana Palacha 1552 a Na Drážce - Chrudim
Medlešice, U stadionu 810, Topolská 1204 - Ústí nad Orlicí
Sokolská 138, Třebovská 140, Polská 1308 - Svitavy
Bratří Čapků 531/1a, Tyrše a Fügnera 649/15 - Česká Třebová
Ústecká 205 - Hlinsko
Chlum 24
Související
-
Česká pošta nabízí Pardubicím k prodeji svou budovu na třídě Míru
Česká pošta chce prodat svoji budovu na třídě Míru v Pardubicích. Stavbu z 30. let minulého století navrženou architektem Ladislavem Machoňem nabídla městu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Na Ústavním soudu je málo žen. Kritika by ale měla mířit na Miloše Zemana, tvrdí nový soudce Wintr
-
Síň slávy českého hokeje ukončila provoz. Hašek si výstroj z Nagana musel odvézt v nákupním košíku
-
Prezident má znovu důvěru většiny Čechů. Věří mu 58 procent z nich, ukázal průzkum
-
Trump věděl, že má ve svém sídle na Floridě tajné dokumenty. Měly se týkat možného útoku na Írán