Česká pošta nabízí Pardubicím k prodeji svou budovu na třídě Míru

12. květen 2021 14:34

Česká pošta chce prodat svoji budovu na třídě Míru v Pardubicích. Stavbu z 30. let minulého století navrženou architektem Ladislavem Machoňem nabídla městu. Radnice se zatím nerozhodla, bude o podmínkách se státním podnikem jednat.

I když chce Česká pošta dům prodat, v přízemí její pobočka zůstane. Pro budovu ale nemá plné využití. V současné době z ní potřebuje méně než 50 procent a část pronajímá. „Pobočka pro veřejnost zůstane zachována v plném rozsahu,“ řekl mluvčí státního podniku Ivo Vysoudil. Budova je podle něj ve velmi dobrém stavu.

Prodej městu, nebo nejvyšší nabídce

„S městem velmi úzce spolupracujeme. Město, potažmo stát, má dle platné legislativy přednostní právo na odkup budovy, pokud tak jedná ve veřejném zájmu. Městu nedáváme žádné časové lhůty,“ řekl Vysoudil.

Zajímavost:
Machoň navrhl budovu poštovního úřadu, kde pošta sídlí dodnes, v 30. letech minulého století. Architekt v Pardubicích zredukoval svůj návrh telefonní centrály pro pražskou Letnou.

Po zhotovení posudků a zveřejnění záměru prodeje na portále veřejné správy, a pokud Pardubice projeví zájem o odkoupení, začne pošta pracovat na smluvních ujednáních. „Pokud neprojeví zájem město a ani jiná státní organizace, bude objekt prodán v elektronické aukci nejvyšší nabídce,“ doplnil Vysoudil.

Podle mluvčího pardubického magistrátu Radima Jelínka městská rada pověřila primátora Martina Charvata (ANO) k dalšímu jednání. Rozhodnuto o koupi, či o odmítnutí nabídky zdaleka není.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související