Sobotní Noční linka: Ideální žena, ideální muž

22. květen 2021

Jaký je, nebo kdysi byl váš ideál ženy, muže, který jste si přáli milovat? A dostali jste tento ideál do svého života? Nebo má váš životní partner do původního ideálu hodně daleko? Nebo jej předčil? A které atributy povahové, či vzhledové, jsou u vašeho protějšku pro vás nejdůležitější?

I když si to nechceme připustit, nosíme v sobě touhu po ideálním muži či ideální ženě. Svoje očekávání od partnera si uvědomujeme o to intenzivněji ve chvíli, kdy nám ve vztahu něco chybí a náš protějšek se moc ideálně nechová. Podle psychologických testů vychází, že při popisu partnerského ideálu ze strany žen slyšíme mluvit více o vlastnostech, až na druhém místě o vzhledu, když popisují svůj ideál muži, tak naopak vedou křivky a tvary.
V každém případě je dobré vědět o svých i skrytých očekáváních a pracovat s nimi, protože přehnaná očekávání vztahu a manželství spíše škodí. Odrazovým můstkem je uznání toho, že nikdo není dokonalý a každý je ideální jinak. Když přijmeme druhého jako živého člověka, ve kterém se to nejlepší ještě neprojevilo, ale třeba jednou projeví a my tomu můžeme láskou a tolerancí pomoci, najdeme třeba dobrého přítele, se kterým můžeme, ruku v ruce, "šlapat náš svět..."

Spustit audio