Sobotní Noční linka: Maminky (ne)mají vždycky pravdu

16. prosinec 2023

Kdy se ve vašem životě projevilo, že maminka neměla pravdu? Jak se vyrovnat s názorovými rozdíly mezi matkou a dítětem? Proč může být obtížné porozumět mamčiným radám? Proč se maminky někdy snaží ovlivnit naše rozhodnutí?

Proč je důležité najít rovnováhu mezi posloucháním a vlastními rozhodnutími? Jsou nějaké příklady, kdy maminky měly pravdu, i když jsme jim nevěřili?

Ano, ano, máme rádi naše maminky, a jejich rady a moudrost jsou neocenitelné. Ale dnes se podíváme na to, jak někdy mohou mít svůj vlastní úhel pohledu, a že se mýlit není hřích. Jsme tu, abychom prozkoumali realitu za tímto klišé a vzali vás na cestu, kde každý má něco, co by o své mamince mohl říct.

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.