Středeční Noční linka: Skřivan nebo sova?

28. srpen 2019

Ve které denní době se vám nejlépe pracuje, a podáváte nejlepší výkony, a kdy se cítíte nejlépe a plni energie? Brzy ráno, nebo až odpoledne? Ctíte svůj osobní biorytmus? Kdy jste si uvědomili, že potřebujete chodit brzy večer spát a brzy vstávat, nebo naopak? A co na to říká vaše tělo a kondice, jestliže třeba kvůli pracovním povinnostem musíte svůj vrozený rytmus otočit?

Asi všichni už jsme slyšeli o rozdělení lidí na sovy a skřivany. Někdo na tohle rozdělení věří, jiný zase ne, ale co si budeme povídat, každý máme nějakou část dne, kdy sami cítíme největší energii a prostě je nám dobře, a velmi dobře víme, kdy přichází čas ospalosti a únavy. Tak jak jste na tom vy? Spíše ranní skřivani nebo večerní a noční sovy?

776xxx686|POSLEDNICH 20 LET USINAM V 6 RANO A VSTAVAM V POLEDNE. VYHOVUJE MI TO A SOUHLASIM S TEMI, KTERI TVRDI, ZE PRO DUSEVNI A TVURCI PRACI JE NEJLEPSI NOC. PETR
Dana|Krásný večer paní Jitko a taky všem posluchačům Noční linky. V současné době jsem už chvilku v důchodu, ale když jsem chodila ještě do zaměstnání, chodila jsem velmi pozdě spávat, většinou tak kolem půlnoci. Denně jsem dojížděla, vstávala jsem ve tři čtvrtě na 4 a ve 4.2O mi jel vlak. Uvědomuju si, že mi to vůbec nevadilo, prostě jsem se tak naladila, ranní vstávání mi vyhovovalo a dokonce mi nedělala problém ani změna času. Jenže jsem došla do důchodu, neměla jsem už tu povinnost vstávat a tak se moje tělo vzepřelo. Sice stále chodím po půlnoci spávat, vlastně až skončí Noční linka, ale teď vstávám denně tak v 8 hodin. Zkoušela jsem to dříve, ale tak strašně se mi nechce a v podstatě se ani dříve nevzbudím, tak jsem to přestala řešit. Vstanu pozdě a hotovo, nakonec - kam v důchodu spěchat? Ono asi to moje tělíčko toho mělo za ta léta už asi dost a klidně si to samo obrátilo, ale je mi tak dobře a nehodlám to měnit. Přeju všem nespavcům dobrý poslech dnešních příběhů a jdu se k nim připojit.