Středeční Noční linka: Zavržení rodiče, zavržené děti

16. březen 2022

Povídat si budeme o vztahu rodičů a dětí. Dostali jste se do situace, kdy jste byli z nějakého důvodu donuceni zavrhnout vaše rodiče nebo děti? Co vás k takovému zásadnímu kroku vedlo, co se stalo? Případně dostali jste se do opačné situace, kdy děti zavrhly vás, případně jste byli zavrženi vlastními rodiči? Podělte se s námi o vaše příběhy.

Rodičovství obhajuje všechny úlohy spojené s výchovou dítěte, které vedou k utváření nezávislé dospělé osobnosti. Rodičovství začíná už před narozením nebo osvojením dítěte a je součástí rodinných vztahů. Jak je možné, že se vztahy natolik v rodině vyhrotily, že jste se museli rodičů, případně dětí vzdát? O tom si budeme dnes v noci celé dvě hodiny povídat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.