Svitavy připravují druhou etapu protipovodňových opatření

1. říjen 2002

Město Svitavy připravuje druhou etapu protipovodňových opatření na řece Svitavě. Jak Českému rozhlasu potvrdil starosta města Václav Koukal, projekt si vyžádá značné finanční prostředky a tak je nutné jej koordinovat s Povodím Moravy:

"Ve středu mám jednání s generálním ředitelem Povodí Moravy ing.Pospíšilem, které se bude týkat druhé etapy protipovodňového opatření. Tj.řešení, které se dotýká jak povodí Moravy, tak také města, protože je tam řada lávek, mostů a mostků, které bude nutno upravit na převedení vody padesátileté, tak jak je to v této etapě připravováno. Na vlastní investici dostává povodí prostředky z Evropské unie a bude nutné je koordinovat s investicemi, které půjdou z rozpočtu města. Počet prostředků, které bude muset město vynaložit, to bude tak 10 miliónů, možná 20 miliónů."

povodně
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.