Teplo z Opatovic bude dražší
Opatovická elektrárna zvýší od prvního ledna cenu tepla o bezmála 5,5 procenta na 330 korun za gigajoule bez DPH. I tak bude i v roce 2012 teplo z elektrárny jedno z nejlevnějších.
Podle mluvčího Petra Zadáka platí lidé z Královehradecka, Pardubicka a Chrudimska o 23 procent nižší cenu než je celorepublikový průměr.
„Jako ilustraci toho, jak se v příštím roce tato cena promítne v rodinném rozpočtu, si můžeme vzít příklad bytu 3+1 zhruba s roční spotřebou 30 gigajoulů. Pokud tyto výdaje propočítáme, tak měsíčně domácnost vydá navíc zhruba 80 korun. Z toho je 47 korun vlivem navýšení ceny tepla a zhruba 33 korun má vliv navýšení spodní sazby DPH,“ tvrdí Zadák.
Chcete zasílat novinky každý pracovní den na Váš email?
Zaregistrujte zdarma svoji emailovou adresu:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstviemailem
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Olomoucký šéfžalobce znovu píše Lastovecké kvůli rozhovoru o bitcoinové kauze. Zvažuje další výtku
-
Nelegální lobbing u Juchelky? Unii sociálních služeb prověřuje ministerstvo
-
‚Dítě je dar.‘ Z vlády zní odpor proti umělému oplodnění pro single ženy, Juchelka chce naopak tvrdé zpřísnění
-
Orbán ztratil drive, Magyar může cokoli. Existuje nebezpečí, že mu moc zachutná, přemítá hungarista