Tipy na víkend v Pardubickém kraji: MimeFest v Poličce nebo Burčákové slavnosti v Cholticích

16. září 2022

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výstavy i akce. Přijďte si užít sportovní den na chrudimský stadion, prohlédněte si novou expozici historických automobilů v žamberském muzeu nebo se seznamte s historií atletiky v Regionálním muzeu v Litomyšli.

Tento týden začal Mezinárodní festival pantomimy v Poličce. V sobotu tak můžete v 15 hodin zajít do Divadelního klubu na rodinné představení O kóče a pséku. Od 19 hodin pak bude v Tylově domě závěrečný program. Uvidíte tam krátké výstupy nejrůznějších umělců. Těšit se můžete na pantomimu, nový cirkus, tanec i další žánry.

Na burčák motoráčkem

V sobotu ve 13:50 vyjede z pardubického hlavního nádraží Burčákový expres. Zájemci se tímto historickým motoráčkem můžou svézt až do Choltic, kde budou po celé odpoledne Burčákové slavnosti. Na místním zámku bude pro návštěvníky připravená nejen ochutnávka burčáků, ale také hudební doprovod Václava Čermáka a taneční parket. Zpět do Pardubic vlak vyjede v 17:42.

Pálavské vinobraní

Chrudimský stadion dostal nové jméno

Letní stadion v Chrudimi se nově jmenuje Stadion Emila Zátopka. Organizátoři k tomuto přejmenování připravili slavnostní program. V sobotu od 15 hodin si tak na stadion můžete přijít poslechnout vystoupení Chrudimské komorní filharmonie. Součástí akce bude také odhalení pamětní desky, maraton, Ťopkova olympiáda pro děti, koncert zpěváka Pavla Callty a promítání filmu Zátopek.

Parním vlakem na veterány

Muzeum starých strojů a technologií v Žamberku bude mít v sobotu den otevřených dveří. Při této příležitosti se budete moct jít podívat do nově otevřené expozice s historickými automobily. Do muzea navíc můžete přijet parním vlakem, který bude jezdit na trase Česká Třebová, Ústí nad Orlicí a Letohrad. Jízdní řád najdete na Facebooku muzea.

Znáte poklady Evropy?

Po celé září můžete v pardubickém informačním centru navštívit výstavu Evropské dědictví. Uvidíte na ní fotky významných evropských pamětihodností, jako jsou středověké hrady, moderní paláce, univerzity a archeologická naleziště. Výstava je přístupná každý den až do 30. září.

Atletika v minulosti a dnes

V neděli začíná v Regionálním muzeu v Litomyšli nová výstava nazvaná Z klidu do pohybu. Seznámíte se na ní se sto lety života litomyšlské atletiky. Součástí výstavy jsou nejrůznější dokumenty, fotografie, dresy, poháry i medaile. Vernisáž výstavy bude v sobotu od 15 hodin v hlavní budově muzea.

Spustit audio

Související