Ukradení mufloni. Policie zjišťuje, kam se ztrácí zvířata z obory pod Kunětickou horou

1. prosinec 2023 06:30

Pardubičtí policisté vyšetřují krádež dvou muflonů z oploceného areálu v Rábech na Pardubicku. Pachateli hrozí až dva roky ve vězení. Policie prosí svědky o pomoc.

Prvního muflona někdo ukradl pravděpodobně minulý týden z 15. na 16. listopadu. Majitel zvířata ve výběhu kontroloval a všiml si, že jeden z muflonů za ním nepřišel. „Přišlo mu to divné, ale předpokládal, že se muflon zaběhl. Následující den ale při obchůzce objevil poškození oplocení a bohužel se mu potvrdilo i zmizení jednoho z muflonů,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Šlo podle ní o sedmiletého samce, který měl zhruba 90 centimetrů dlouhé rohy.

Obora s muflony a dalšími zvířaty pod Kunětickou horou

Druhý muflon nejspíš zmizel ze středy na dnešek. Opět šlo o samce, pětileté zvíře s podobně dlouhými rohy. Obě zvířata si chovatel cení na 150 000 korun. „Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V případě pravomocného odsouzení hrozí zatím neznámému pachateli trest odnětí svobody až na dva roky,“ řekla mluvčí.

Policie prosí svědky, kteří by mohli pomoci s objasněním případu, aby se jí ozvali na linku 158 nebo zavolali na telefonní číslo 974 566 721.

autor: pta | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související