Úterní Noční linka: Co se to děje s planetou Zemí?

28. leden 2020

Přírodní katastrofy v posledních letech střídají ve světě jedna druhou. Povodně, požáry, zemětřesení. Co se to děje? Kam směřuje naše planeta? Je podle vás ještě možnost pomoci a nápravy?

Austrálie stále hoří. Oheň už spálil více než 8 tisíc hektarů půdy. Shořely zhruba dva tisíce domů a nejméně pětadvacet lidí zemřelo. Od září navíc uhynula víc než miliarda zvířat. Požáry se sice v Austrálii opakují každý rok, poslední sezona se však vymkla kontrole. Vyčerpaní hasiči nasazují vlastní životy proti živlu, který sami nejsou schopní zvládnout. Na pomoc tak se zpožděním nastoupila australská armáda, své hasiče vyslaly také další země. A po celém světě se začalo objevovat čím dál víc lidí včetně Čechů, kteří chtějí zbídačené Austrálii také pomoci. A v opačné části planety řádí povodně, jako třeba ve Španělsku, nebo sněhové bouře, které v jižních oblastech nepamatují... Co se to děje s planetou Zemí?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.