Úterní Noční linka: Dobrodružství, na které nezapomenu

31. srpen 2021

Prožili jste někdy v životě prázdninové, nebo dovolenkové dobrodružství, na které nikdy nezapomenete?

Prožít opravdové dobrodružství by chtěla většina lidí, ale vždy to nemusí být tak jednoduché. Každý máme totiž jiné požadavky a úplně jinou představu o takovém správně vydařeném dobrodružství. Pokud jste například milovníci přírody, baví vás chodit pěšky po kraji a nocovat pod širákem, možná vás baví proplouvat na nejrůznějších místech divoké vodní peřeje a užívat si čerstvého vzduchu kolem vody.

Možná vás baví sledovat silnici před sebou a dojet autem na neznámá místa. Možná  zažíváte, nebo jste zažívali vzrušující dobrodružství se svými dětmi a stavěli s nimi domy v korunách stromů, dívali se na hvězdy, slaňovali po svahu, vytvářeli obří mýdlovou bublinu nebo jste třeba krmili sedm různých druhů zvířat a největším zážitkem pro vás byl úžas a radost v dětských očích. Co pro vás bylo nezapomenutelným prázdninovým, či dovolenkovým dobrodružstvím?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.