Úterní Noční linka: Jak se vaří v přírodě

30. červenec 2019

Dokázali byste uvařit sobě a své rodině dobré jídlo v přírodě? Jaká tábornická jídla, třeba i kuriozní jste kdy uvařili, co jste kdy s čím smíchali a dali do kotlíku nad oheň a jak takové tábornické vaření dopadlo?    

Léto přeje výletům, táboření a také vaření v přírodě. A jistě mi dáte za pravdu, že vůni a chuti jídla připravovaného nad praskajícím táborákem se nic nevyrovná. I když jste prožili parádní den v přírodě, společná večeře je obvykle zlatý hřeb celé akce, zvláště, když se takový "promovaný tábornický kuchař" musí obejít bez řady vymožeností, jinak v kuchyně běžně dostupných, na prvním místě bez tekoucí vody z kohoutku. Mimochodem, víte, jaký je recept na pravou tabornickou polévku? Jak mi napsali táborníci z Třemešné, je to klasická kotlíková gulášová polévka, ale aby byla tábornická, musí se v ní vyvařit sekerka.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.