Úterní Noční linka: Kdy jste si naposledy řekli: Zvládnul nebo zvládla jsem to?

18. květen 2021

Co považujete za úspěch posledních dnů? Co jste "dotáhli" do konce, zvládli, vyřešili ? Nějaký problém, komplikovanou situaci? Znáte ten pocit, když dokážete zdolat i zdánlivě těžkou překážku nebo úkol, problém, který přinese život? Kdy naposledy přišel takový pocit úlevy? 

Možná jste díky vlastnímu odhodlání dokázali změnit k lepšímu život nejen sobě,ale i druhým? Co zvládne člověk sám, bez pomoci druhých? Potřebovali jste pomoc druhého?

Jsou situace, kdy musí člověk v životě zapojit všechny síly které má a bojovat. Tedy nemusí, ale chce. Protože cítí, že to v čem je už nemá smysl a nenaplňuje ho to. Odpoutat se od něčeho nefungujícího,zbytečného, něčeho co je ztrátou času i energie chce notnou dávku odvahy. A pokud je to i vážná nemoc, odhodlání žít musí být velké.

Pro zvládnutí složitých situací pomáhá i motivace. Budu se mít lépe, budu s někým kdo za to stojí, budu si moci dělat co chci a žít po svém. Nemusí jít vždy jen o velká rozhodnutí a velké činy. Možná vám plně stačí, že se o sebe a druhé dokážete postarat a žít slušný život, že zvládáte každý den v pohodě.

Kdy jste si naposledy na své životní cestě poradili a něco vyřešili, zkrátka zvládli to? Na vaše příběhy a vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900 a zavzpomínejte.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.