Úterní Noční linka: Splnili jste si své životní sny?

25. leden 2022

Pamatujete si, jaká přání jste si vysnili v mládí, co jste si chtěli splnit ve svém životě? A povedla se splnit alespoň některá? 

Každý člověk má svá přání a sny a nejvíce asi v době svého dospívání a mládí. Snad každý mladý člověk sní o tom, jak bych chtěl, aby vypadal a probíhal jeho život, jakou profesi mít, jakého partnera, kolik dětí, kde bydlet, kam cestovat a hlavně jak se dobře cítit a být šťasten...

Snad každý v hloubi duše doufá, že se většina jeho snů jednou splní. Čím starší ale jsme, naše sny se mění. Přehodnocujeme. Bilancujeme. Ti šťastní mohou říci, splněno. Ti méně šťastní přemýšlí, jak se to stalo, že z našich snů toho příliš nezůstalo. Co myslíte vy? Přehodnocujeme v průběhu života své touhy a sny? Proč se nám mnohdy nedaří sny plnit a co je podmínkou toho, aby se plnily?

A pak je tady další věc. Velká část lidí netuší, jaké jsou jejich sny. Zní to sice zvláštně, ale je to tak. Když se teď zeptáte sami sebe, co byste si z celého srdce nejvíc přáli, jak dlouho vám bude trvat, než budete znát odpověď? V dnešní době totiž máme čím dál tím méně času snít.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová