V Chrudimi vypuknou celoroční oslavy

5. leden 2005

Už příští týden vypuknou celoroční oslavy devítistého padesátého výročí první spolehlivé zmínky o městě Chrudim. Zaznamenal ji písmák Kosmas, když se ve své kronice rozepsal o náhlém úmrtí knížete Břetislava I., který v roce 1055 zemřel právě v Chrudimi. Už v pondělí se vydají zástupci radnice k hrobu českého knížete do katedrály svatého Víta, aby zde uctili jeho památku. Pokračuje místostarosta Petr Řezníček.

"Právě 10.ledna před devítisti padesáti lety v Chrudimi zemřel kníže Břetislav I., takže chceme 10. ledna v 11:00 položit věnec k hrobce českého knížete ve Svatovítském chrámu na Pražském hradě a posléze v 16:30 by mělo slavnostní zahájení oslav 950 let první písemné zmínky o Chrudimi vypuknout i v Chrudimi s největší pravděpodobností s příjezdem družiny Břetislava I."

Chrudim
autor: KUB
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.