V Moravské Třebové začnou evidovat kola. Chtějí tak snížit počet krádeží

17. květen 2024 08:55

Městská policie v Moravské Třebové připravila centrální evidenci jízdních kol na území města. Strážníci chtějí mít přehled o všech bicyklech a věří, že se jim tak podaří snížit počty odzicených kol.

„Pokud bude kolo označené, tak by ke krádežím mohlo docházet méně,“ řekl velitel městské policie Radovan Zobač.

Svá kola si nechají určitě zaregistrovat i Michaela a Eva. „Tuto možnost vítám, sice se mi kolo ještě neztratilo, ale určitě si své kolo zaeviduji do tohoto systému.“ „Myslím, že je to skvělá možnost, jak v případě ztráty nebo nějakého odcizení se dá dohledat. Mám známé, kteří o své kolo bohužel přišli a už ho nenašli.“

Čtěte také

Zájemci o zaevidování kola najdou podrobnosti jak postupovat na webových stránkách města. Podle velitele Zobače stačí zavolat na městskou policii, domluvit si schůzku a na tu přijet na kole.

„Potřebuje víceméně akorát svoje doklady, pokud má tak doklad od kola. Samotná evidence a registrace trvá několik málo minut, kdy pověřený strážník kolo nafotí, opíše si výrobní číslo, založí to do systému, vydá samolepku, která se na kolo nalepí, tím pádem ten dotyčný bude vědět, že kolo je v evidenci. Pokud by potom došlo k nějaké ztrátě nebo krádeži, tak dotyčný snadno prokáže, že to kolo je skutečně jeho,“ dodal Zobač.

Policie podle něj bude evidovat elektrická i například dětská kola: „Kdokoliv bude si chtít zaevidovat kolo, tak má dveře otevřené a může přijít a kolo si zaevidovat v naší databázi. Není to nijak omezené.“

Jízdní kola začnou strážníci evidovat už koncem tohoto měsíce.

Spustit audio

Související