V Ústí nad Orlicí k sobě budou mít blíž. A budou se hýbat

3. červen 2016

Tradice zavazuje a na organizátory plete bič. Sedmnáctý ročník společensko-kulturně-sportovní slavnosti startuje v pondělí 6. června. Starosta Petr Hájek dobře ví, že u takové akce divák žádnou chybu neodpustí.

„Čím je ta akce tradičnější, je divák náročnější. Kdo se chce setkat se svými přáteli, může a město mu jako bonus dává kulturní program. Sportovní část se odehrává hlavně v dopoledních časech. Sportuje prakticky celé město, protože se zapojují mateřské, základní, střední školy. Odpoledne přichází sportovat i veřejnost. Zároveň jsou akce určené pro sportování rodičů a dětí. Program je tak pestrý, že opravdu celý týden je naše město v pohybu,“ odkazuje starosta k názvu akce, tedy Město v pohybu-týden dobré pohody.

Největší letošní novinkou bude hlídání dětí. „Vyslyšeli jsme podněty občanů. Hlídací koutek tedy nebude chybět.“

Dřív Matuška, teď Uhlířové

Do Ústí nad Orlicí podle Hájka i v prvních ročnících jezdila plejáda hvězd typu Waldemara Matušky. „Máme tedy na co navazovat. Na pondělní zahájení zveme Michala Hrůzu, na sobotní závěr skupinu Buty. V celém týdnu se představí další umělci jako František Uhlíř, Jaroslav Uhlíř, ale i skupina Supergroup.CZ. Názvem možná není tak povědomá, ale je to muzikant jeden vedle druhého – Pavlíček, Střihavka a další. Někdy nám je vyčítáno, že nejsme žánrově zaměření. Ale nejsme festival. Jsme akcí, kde se lidé mohou setkávat.“

Výběr z programu Města v pohybu (Mírové náměstí)

  • pondělí 6. června, 21:00 – Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

  • úterý 7. června, 21:00 – Čankišou

  • středa 8. června, 19:30 – František Uhlíř

  • čtvrtek 9. června, 18:20 – Jaroslav Uhlíř

  • pátek 10. června, 20:00 – Krausberry

  • sobota 11. června, 17:30 – Jožka Šmukař s cimbálovkou, 22:00 – Buty, 23:00 - Ohňostroj

V pondělí se v Ústí můžete setkat i s týmem Českého rozhlasu Pardubice. Na Mírovém náměstí ve 14 hodin postavíme propagační stan a máme pro vás připravené množství soutěží!

autor: MAL
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.