V Ústí nad Orlicí k sobě budou mít blíž. A budou se hýbat

3. červen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek

Tradice zavazuje a na organizátory plete bič. Sedmnáctý ročník společensko-kulturně-sportovní slavnosti startuje v pondělí 6. června. Starosta Petr Hájek dobře ví, že u takové akce divák žádnou chybu neodpustí.

„Čím je ta akce tradičnější, je divák náročnější. Kdo se chce setkat se svými přáteli, může a město mu jako bonus dává kulturní program. Sportovní část se odehrává hlavně v dopoledních časech. Sportuje prakticky celé město, protože se zapojují mateřské, základní, střední školy. Odpoledne přichází sportovat i veřejnost. Zároveň jsou akce určené pro sportování rodičů a dětí. Program je tak pestrý, že opravdu celý týden je naše město v pohybu,“ odkazuje starosta k názvu akce, tedy Město v pohybu-týden dobré pohody.

Největší letošní novinkou bude hlídání dětí. „Vyslyšeli jsme podněty občanů. Hlídací koutek tedy nebude chybět.“

Dřív Matuška, teď Uhlířové

Do Ústí nad Orlicí podle Hájka i v prvních ročnících jezdila plejáda hvězd typu Waldemara Matušky. „Máme tedy na co navazovat. Na pondělní zahájení zveme Michala Hrůzu, na sobotní závěr skupinu Buty. V celém týdnu se představí další umělci jako František Uhlíř, Jaroslav Uhlíř, ale i skupina Supergroup.CZ. Názvem možná není tak povědomá, ale je to muzikant jeden vedle druhého – Pavlíček, Střihavka a další. Někdy nám je vyčítáno, že nejsme žánrově zaměření. Ale nejsme festival. Jsme akcí, kde se lidé mohou setkávat.“

Výběr z programu Města v pohybu (Mírové náměstí)

  • pondělí 6. června, 21:00 – Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

  • úterý 7. června, 21:00 – Čankišou

  • středa 8. června, 19:30 – František Uhlíř

  • čtvrtek 9. června, 18:20 – Jaroslav Uhlíř

  • pátek 10. června, 20:00 – Krausberry

  • sobota 11. června, 17:30 – Jožka Šmukař s cimbálovkou, 22:00 – Buty, 23:00 - Ohňostroj

V pondělí se v Ústí můžete setkat i s týmem Českého rozhlasu Pardubice. Na Mírovém náměstí ve 14 hodin postavíme propagační stan a máme pro vás připravené množství soutěží!

autor: MAL
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová