Vsaďte na falešnou kartu

26. březen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy kytara

Tento díl je zaměřen především na trampskou hudební scénu: partička zarostlých mládenců ze Žďárských vrchů si říká Falešná karta vydala pozoruhodné Degustační demo.

Léta prozpívaných nocí po hospodách a u ohňů z nich utvořila jedinečný úkaz. U některých písní máte pocit, že Hop Trop (letos slavící 40 let) na scéně omládl, spousta energie a přitom pokory v krásných písních, které patrně nikdy z rádií neuslyšíte.

Zazní ale i písně na smutnou notu od pražské trampské skupiny Sekvoj, do muzikantského nebe se odebral Pavel Hurt. Stejně tak si připomeneme v historických nahrávkách Greenhorns jeden z nejvýznamnějších hlasů naší country scény, pana Mirka Hoffmana, který už také není mezi námi. A z veselejšího soudku pomyslně potřeseme rukou Pavlu Dobešovi k jeho sedmdesátce.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová