Vysoké školy peníze od státu nedostanou

1. říjen 2003

Vysoké školy s největší pravděpodobností nedostanou na rok 2004 požadovaných pět miliard. Vláda totiž schválila navýšení jen o miliardu a 700 milionů. Rektor pardubické univerzity Miroslav Ludwig se bude spolu s ostatními rektory snažit ještě před hlasováním přesvědčit poslance, že vysoké školství potřebuje peněz víc.

"Uzavřená kapitola to není do té doby, dokud rozpočet schválen není, takže to znamená, že mi se určitě budeme snažit přesvědčit poslance parlamentu, aby se ještě zamysleli, zda není určitá možnost využít třeba nějaký prostor k tomu, aby došlo k dalšímu navýšení v rozpočtu pro vysoké školy. Budeme s nimi prostě diskutovat, protože parlament to je jenom instituce, která vlastně nakonec řekne ano nebo ne rozpočtu."

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
autor: KOC
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.