Za pivem jenom do hospody? Využijte ho i v domácnosti – pomůže hlasivkám a rozzáří pleť

30. listopad 2023

Věděli jste, že pivo nejen prospívá trávení, ale podporuje zdravé kosti a zuby? Teplé pivo dokáže chránit a obalit hlasivky, profesionální zpěváci si často před výkonem dvě deci dopřejí.

Zkuste pivo využít i v kosmetice, jednoduchá maska vám rozzáří pleť! Smícháte 1 dcl piva s vaječným žloutkem, nanesete na obličej a nechte 15 minut působit. Lesk tmavým vlasům dokáže vrátit pivní zábal.

Vyrobit si můžete i lapačku na malé mušky – sklenici s pivem překryjte potravinářskou fólií a udělejte v ní drobné dírky. Hmyz přivábí vůně a zpět už nedokáže vyletět. Podobnou službu udělá pivo i s muškami, které obydlely květináč a tak stačí trochu pěnivého moku nalít přímo do hlíny k rostlině.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.